Uprawianie sportów wodnych niesie za sobą ryzyko wypadku lub kontuzji. W zależności od naszego przygotowania i posiadanych akcesoriów zwiększających bezpieczeństwo – mniejsze lub większe. Dlatego tak ważna jest świadomość surfera o czyhających na niego rodzajach pułapek i zagrożeń. Im bardziej będzie on na temat ten uświadomiony, tym lepiej dane ryzyko będzie zminimalizowane. Na nasz komfort oraz swobodę ruchów oprócz dobrze dobranego sprzętu wpływa również odzież, dodatkowe elementy, a nawet warunki pogodowe czy aktualne samopoczucie.

Minimalizacja ryzyka w sportach wodnych

Podczas surfowania niezbędne jest posiadanie pianki neoprenowej, która powinna być dobrana odnośnie do tego, w jakiej temperaturze będziemy uprawiać dany sport wodny. Natomiast koszulki oparte na podobnym systemie stanowić będą dla naszego ciała perfekcyjną warstwę ochronną – dzięki ścisłemu przyleganiu do skóry i nie krępowaniu ruchów w trakcie aktywności. Są one dostępne w wielu wersjach z krótkim, jak i długim rękawem.

Dla początkujących i młodszych osób zaangażowanych w kitesurfing lub windsurfing polecana jest kamizelka asekuracyjna sklep z akcesoriami do sportów wodnych powinien posiadać ją w wielu wariantach. Produkt ten zwiększy bezpieczeństwo w trakcie nauki i ułatwi ewentualną asekurację w przypadku zagrożenia.

Natomiast okulary sportowe shred, czyli okulary przeciwsłoneczne ze specjalnym i utrzymującym je na naszej szyi paskiem są elementem obowiązkowym dla każdego amatora sportów wodnych. Nie tylko chronią nasze oczy, ale i minimalizują ryzyko zgubienia ich w trakcie podejmowanego wysiłku. Szczególnie, gdy dochodzi do ewolucji lub częstych upadków do wody.