Sezon na komary i inne insekty trwa w Polsce od maja nawet do września. Niemal przez połowę roku owady mocno dają nam się we znaki. Ma to również związek z ocieplaniem klimatu i coraz dłuższym latem. Warto więc zawczasu zadbać o to, by nie miały one wstępu do naszego domu.

Podstawowym elementem ochronny przed komarami są moskitiery. To montowane w oknach szczelne siatki, dzięki którym owady nie mają szans dostać się do pomieszczenia. To największa zaleta tego rozwiązania. Do innych plusów należy niewątpliwie łatwość montażu i demontażu. To drugie prawdopodobnie nie będzie jednak konieczne, bowiem moskitiery raz zainstalowane mogą być umieszczone na oknie przez wiele lat. 

Okno można też uzupełnić o rolety dzień-noc w celu ochrony przed słońcem i nadmiernym nagrzewaniem się pomieszczenia. Są one montowane bezpośrednio na ramie okiennej, dzięki czemu ich montaż nie wymaga wiercenia otworów. Dzięki łatwej regulacji poziomu zaciemnienia możemy dobrać odpowiednią ilość światła w pomieszczeniu. Rolety doskonale sprawdzają się także w nocy. Podobnie jak moskitiery – rolety są łatwe w montażu. Można je zamówić bezpośrednio w sklepie internetowym z możliwością dostawy kurierskiej. Jedną z ciekawszych propozycji jest ta oferta sklepu internetowego: https://www.karnix.pl/mini-rolety-dzien-noc.html.

Kiedy się zabezpieczyć?

Zabezpieczenie przed insektami najlepiej rozpocząć już wiosną. Wtedy to pierwsze z nich są już aktywne, lecz przez niską temperaturę chcą szybko dostać się do pomieszczeń. Warto więc im to uniemożliwić, zaopatrując się w odpowiednie akcesoria.