Każda kobieta wie, jak ważne jest choćby delikatne podkreślenie swoich urodowych atutów. Doskonale służy temu makijaż, choć należy z nim uważać, by próby uwypuklenia swoich mocnych stron nie zamienić w przerysowany wizerunek. Makijaż to ogromna sztuka, dlatego powstaje coraz więcej szkół tym zajmujących się oraz prywatnych osób specjalizujących się w tej dziedzinie. Niewątpliwie jednak każda kobieta powinna znać choćby podstawowe triki i umieć się nimi posługiwać dla własnego komfortu. Jak zatem zrobić subtelny makijaż?

Delikatnie to znaczy kobieco

Subtelny makijaż powinien wyglądać tak jakby go w ogóle nie było. To oznacza po prostu, że nakładamy warstwy kosmetyków tylko tak, by zakryć ewentualne niedoskonałości, wyrównać koloryt i pozostawić twarz wciąż delikatną. Można dodatkowo użyć rozświetlacza, który rozpromieni cerę i nada jej wrażenia jakby muśnięcia słońcem. Nie wolno jednak przesadzać z żadną warstwą kosmetyku.

Jeśli chodzi o kosmetyki kolorowe, to wystarczy tylko tusz, podkreślający rzęsy lub sama zalotka oraz błyszczyk w bardzo naturalnym kolorze lub przezroczysty. Wykorzystując tylko te elementy, mamy pewność, że makijaż będzie subtelny.

Jak wiadomo jednak, nawet te kilka, z pozoru szybkich i prostych czynności, zabierają co najmniej 15 do 30 minut dziennie, to całkiem sporo czasu. Aby zaoszczędzić nieco minut, a jednocześnie uzyskać efekt subtelnego makijażu można skorzystać z usług kosmetyczki i wykonać makijaż permanentny ust, dzięki czemu na stałe będą się pięknie prezentować. Podobnie można zrobić makijaż permanentny oczu, który da długotrwały efekt ładnie podkreślonego spojrzenia.