Współczesny telefon to urządzenie wielozadaniowe. Z komórki zapłacimy za zakupy, przełączymy kanał w TV, a co niektórzy nawet ustawią godzinę włączenia grzejników pod ich nieobecność. Smartfon to narzędzie pracy i rozrywki jednocześnie, dlatego aby poszerzyć jego działanie jeszcze bardziej, dostępne są na rynku akcesoria zewnętrzne.

Po pierwsze – bezpieczeństwo

Coraz większe przekątne obrazu w nowych modelach telefonu zmuszają użytkowników do większej dbałości o sprzęt. Żaden ekran nie jest niezniszczalny. Zarówno urządzenia z wyświetlaczami LCD, jak i AMOLED mogą ulec wypadkowi. Niefortunne upadki grożą kosztowną naprawą, dlatego nie warto ryzykować pęknięcia ekranu. Na szczęście części te można zamówić w internecie, np. na https://gsmok.pl/031,czesci_telefonow_-_serwis. Dzisiejsze telefony to również małe dzieła sztuki – szkło i metal w obudowie wyglądają zjawiskowo, ale bardzo łatwo się niszczą.

Na pomoc w tej kwestii przychodzą nam szkła hartowane i etui. Szkło o twardości 9H zapewni optymalną ochronę przed niepożądanymi pęknięciami, a dodatkowa osłona na obudowie ustrzeże tył oraz boki urządzenia. Na GSMOK.pl można znaleźć wiele takich dodatków. 

Po drugie – funkcjonalność

Kiedy już nasze urządzenie jest bezpieczne, możemy zająć się dodatkowymi funkcjami. Nowoczesne akcesoria do telefonów oferują wiele możliwości. Dla fanów gier znajdziemy przenośne pady do urządzeń mobilnych. Pasjonaci fotografii mogą rozwijać swoje zainteresowania w tym polu wybierając akcesoria w postaci zewnętrznych obiektywów (np. do zdjęć makro) czy specjalnych lamp na obudowę do selfie. Do tego wszystkiego przyda się też powerbank by przedłużyć żywotność baterii w urządzeniu. Z kolei każdy meloman ucieszy się z możliwości podpięcia bezprzewodowego głośnika.