Osoby niepełnosprawne są często pomijane w pracy. Nie są w stanie wykonywać pewnych zadań lub obowiązków tak dobrze jak ich koledzy, ale mają duży potencjał i mogą wnieść cenny wkład w miejsce pracy. Dlatego osoby niepełnosprawne mają dostęp do różnych programów pomocy oraz kursów, na przykład na stronie: http://www.altix.pl/pl/audyty/audyt-dostepnosci-stron-internetowych/.

Jak wspierać osoby niepełnosprawne?

Jeśli chcesz wspierać osoby niepełnosprawne, ważne jest, abyś był świadomy ich potrzeb i ograniczeń. Różne osoby mają różne zdolności, więc trzeba to wziąć pod uwagę, planując, jak najlepiej im pomóc. Należy również upewnić się, że oferuje się odpowiednie wsparcie we właściwym czasie, a także że jest się wrażliwym na to, jaki rodzaj niepełnosprawności ktoś posiada. Na przykład, jeśli ktoś ma wadę wzroku, ważne jest, aby upewnić się, że może wejść na Twoją stronę i przeczytać każdy tekst na niej. Jeśli nie jesteś pewien, jak najlepiej to zrobić, powinieneś rozważyć skontaktowanie się z konsultantem ds. dostępności, który może pomóc.

Czy osoby niepełnosprawne są dobrymi pracownikami?

Tak. Ważne jest, aby pamiętać, że osoby niepełnosprawne są tak samo zdolne do wykonywania swojej pracy, jak wszyscy inni. Mogą mieć specyficzne wymagania, jeśli chodzi o ubieganie się o pracę lub określenie swojej roli, ale można je spełnić, jeśli podejmie się wysiłek. Jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące zatrudniania osób niepełnosprawnych, skontaktuj się z konsultantem ds. dostępności. Będzie on w stanie doradzić Ci, jak najlepiej uczynić Twój proces rekrutacji bardziej dostępnym.