Kwestia diety psa jest znacznie poważniejsza niż większość osób w ogóle podejrzewa. Dzieje się tak dlatego, że zewsząd atakowani jesteśmy reklamami karm, które wcale nie muszą być dobre dla naszych czworonogów. Ufamy jednak telewizji i kupujemy to, co wydaje się dla nas najlepsze. Na szczęście jednak, głównie za sprawą szerokiego dostępu do Internetu, świadomość społeczeństwa w kwestiach żywienia psów znacznie wzrasta. Coraz więcej osób zdaje sobie sprawę z tego, że karma powinna być zróżnicowana nie tylko ze względu na rasę i wielkość, ale także ilość ruchu, a także wiek psa. Inne pożywienie będzie dobre dla psiego seniora, a zupełnie odmienna powinna być karma dla szczeniaka.

Maluchy jedzą inaczej

Dzieje się tak również w przypadku ludzkich dzieci, dlatego nie powinno to nikogo szczególnie dziwić. Karma dla szczeniaka przede wszystkim powinna być drobniejsza niż dla dorosłego psa, ale również należy wprowadzać ją powoli, stopniowo zastępując matczyne mleko. Powinna także posiadać w składzie dodatki żywieniowe, które sprawią, że kości malucha będą mocniejsze, a on sam będzie się zdrowo i szybko rozwijał.

Karma dla szczeniaka powinna być monobiałkowa, to znaczy, że powinna zawierać tylko jedno źródło białka, na przykład kurczaka. Bardzo ważne jest, żeby zawarte z niej mięso nie było ubocznymi produktami pochodzenia zwierzęcego, ale mięsem mięśniowym, które jest znacznie zdrowsze. Tak zwane uboczne produkty, to nie podróby, jak sądzi większość ludzi, ale zmielone resztki skór czy pazurów, które nie mają za wiele składników odżywczych.