Osoby, które urządzają właśnie swoje nowe mieszkanie często zastanawiają się, jaką dekoracje do okna wybrać. Mamy bowiem bardzo duży dylemat, ponieważ jest wiele różnego rodzaju produktów, które możemy zastosować w oknie. Dzisiaj musimy nie tylko decydować się tym aby dekoracja okien była estetyczna i funkcjonalna, ale także, aby spełniała kilka praktycznych zadań.

 

Firanki czy rolety rzymskie – co wybrać?

Nowoczesne rolety pomagają nam zapobiegać zbytnim nagrzewaniem się pomieszczeń, a także stanowią dodatkową świetną ozdobę do okien. Do wyboru mamy wiele różnych modeli rolet i z pewnością dopasujemy coś do naszych potrzeb i wyglądu naszego wnętrza. Warto zastosować różnego rodzaju akcesoria do rzymskich rolet dzięki czemu będziemy mogli sterować roletą za pomocą pilota albo też ręcznego mechanizmu.

Dla osób, które lubią jak światło wpada im do domu, idealnym rozwiązaniem będą tanie gotowe firany. Zazwyczaj do wyboru mamy różnego rodzaju kolory firan oraz wzory, ale najbardziej klasyczne są te białe w standardowych wzorach. Firany są bardzo dobrym rozwiązaniem, ponieważ są nie tylko trwałe i wytrzymałe, ale także bardzo łatwy w czyszczeniu. Możemy je zdjąć bez żadnych problemów i szybko uprać nawet w pralce.

Firany są również idealnym zastosowaniem dla osób, które lubią niebanalne kompozycje i chcą modelować firany w dowolne kształty. Mogą być one upinane specjalnymi spinaczami albo też klamrami, aby stanowiły efekty klepsydry. Popularne są również firany typu makarony, które mają na dole swobodnie zwisające sznureczki.