Tradycyjne lakiery do paznokci powoli odchodzą w zapomnienie. Coraz częściej decydujemy się na manicure hybrydowy. Jeszcze kilka lat temu dostępny jedynie w profesjonalnych studiach kosmetycznych, dzisiaj możliwy do wykonania w zaciszu własnego domu. Jak prawidłowo nakładać lakiery hybrydowe, by jak najdłużej cieszyć się nienaganną stylizacją paznokci?

Przygotowanie płytki paznokciowej – podstawa trwałości lakieru

Przed przystąpieniem do malowania zawsze należy odpowiednio przygotować paznokcie. W tych pierwszych krokach leży sekret trwałego manicure, na którym prędko nie pojawią się nieestetyczne odpryski. Zaczynamy od spiłowania paznokci na pożądany kształt i odsunięcia narastających na nie skórek. Kolejnym krokiem jest zmatowienie płytki przy pomocy delikatnego bloczka. Następnie odtłuszczamy ją specjalnym płynem i bezpyłowymi wacikami. Użycie standardowych wacików kosmetycznych może skutkować pozostawieniem na paznokciu pyłków i włókienek, które wtopione w lakier będą się nieładnie prezentowały. Jeśli nasze paznokcie są problematyczne, warto też użyć tzw. primera. Wytrawi on płytkę, wyrówna jej odczyn pH oraz poprawi przyczepność.

Właściwe malowanie zaczynamy od nałożenia cienkiej warstwy lakieru bazowego. Należy przy tym uważać, aby nie zalać nią skórek i dobrze zabezpieczyć tzw. wolny brzeg paznokcia. Po utwardzeniu bazy w lampie do hybryd nakładamy pożądaną ilość warstw koloru. Każdą z nich oczywiście utwardzamy. Na koniec nakładamy lakier nawierzchniowy i cieszymy się z efektu trwałych i błyszczących paznokci.