Każdy rodzaj okien czy to z PCV czy drewniane można odmienić stosując odpowiednio dobrany kolor farby. Przemalowywanie służy odświeżeniu wnętrza i jego elewacji. Łatwo w ten sposób pozbyć się zżółkniętych lub wyblakłych ram. Jednak, by osiągnąć docelowy, wymarzony efekt należy się dobrze do tego przygotować.

W pierwszej kolejności należy przygotować niezbędne materiały do pracy czyli: papier ścierny, bloczki ścierne, różne pędzle i wałki, kuwetę malarską, folię malarską, taśmę malarską, gąbkę do mycia i oczywiście farbę. Na https://www.sklep.majic.pl/17-pcv znaleźć można przykładowe farby, które dobrze się sprawdzą przy renowacji okien.

Czyszczenie przed malowaniem

Z okna  powinny zniknąć wszystkie niepotrzebne przedmioty czyli karnisze, firany i zasłony. Następnie trzeba zabezpieczyć okolice okna przyklejając taśmę malarską na około niego. Wtedy przystąpić można do kolejnego kroku czyli szlifowania powłoki okna przy użyciu papieru lub bloku ściernego. Trzeba wyrównać i zmatowić powierzchnię okna. Pomoże to też pozbyć się starej warstwy farby bądź powłoki i ułatwi nakładanie farby.

Malowanie okien drewnianych i PCV

Kiedy ramy okienne już są oczyszczone z wszelkich pyłów, można przystąpić do malowania. Farbę trzeba nałożyć równomiernie za pomocą pędzla bądź wałka. Następnie pewnym ruchem ręki malować ramę, tak, aby warstwa była nałożona równo na powierzchni. Po wyschnięciu wystarczy odkleić taśmę malarską i okno jest gotowe, odnowione po malowaniu.