Szczupła sylwetka to marzenie niemal każdej kobiety. Aby doprowadzić ciało do pożądanego stanu, katujemy się ćwiczeniami i cudownymi dietami. Takie rozwiązania to długotrwały proces. Owszem, treningi i odpowiednio zbilansowana dieta mają pozytywny wpływ na zdrowie oraz wygląd zewnętrzny, nie powinnyśmy więc z nich rezygnować. Istnieją jednak prostsze sposoby na to, aby odbicie w lustrze wywoływało uśmiech na naszej twarzy. Poznajmy ubrania, które poprawią nasze samopoczucie i podniosą samoocenę.

Zabawa kolorami

Wszystkie znamy obiegową opinię, że czarny kolor wyszczupla. Nie znaczy to jednak, że z powodu kilku dodatkowych kilogramów nie możemy nosić ubrań w jasnych barwach. Wystarczy umiejętnie dobierać je tak, aby eksponowały zalety naszej sylwetki, ukrywając niedoskonałości. Wybierajmy stroje, których ciemne kolory zakryją newralgiczne części ciała, a jasne wyostrzą te, z których jesteśmy dumne. Każdy producent odzieży powinien mieć tego typu kreacje w swojej ofercie.

Odpowiedni model i krój

Kolejna kwestia to dobór właściwego fasonu. Jeżeli nie jesteśmy zadowolone ze swojej figury, unikajmy opinających i obcisłych ubrań. Zamiast tego postawmy na luźniejsze tkaniny, dzięki którym poczujemy się swobodnie i atrakcyjnie zarazem. Wybierajmy tuniki oraz sukienki wyszczuplające. Dzięki nim niechciane fałdki na brzuchu nie będą zauważalne. Pod spód możemy założyć specjalną bieliznę, która podkreśli naszą talię i uwydatni wdzięki. Dodatki w postaci biżuterii i ulubionych perfum dopełnią dzieła.