Sezon wakacyjny kojarzy się ze słońcem, ciepłem i beztroskim wypoczynkiem. Wiele osób dodałoby z pewnością do tej listy komary i różne owady latające, które potrafią zepsuć nawet najbardziej udany urlop. Sam dźwięk nadlatujących komarów jest niezwykle irytujący, nie wspominając już nawet o swędzących ukąszeniach czy nawet wysypkach… Oto najlepsze sposoby na to, jak się przed nimi ustrzec.

Ochrona na zewnątrz i wewnątrz

Wybierając odpowiedni preparat na komary, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, gdzie i w jaki sposób ma być on używany. Szukając ochrony, która sprawdzi się najlepiej podczas wspólnych biesiad na zewnątrz, warto pomyśleć o specjalnych spiralach na komary, które prosto i szybko pozbędą się niemile widzianych gości. Spiralę należy podpalić, a w trakcie jej wypalania, ulatnia się z niej dym o specyficznym zapachu, odstraszający m.in. komary i meszki. W domu, kiedy komary nie dają spać, lepiej zaś zainstalować specjalną wtyczkę do kontaktu, która jest wyposażona w płyn chroniący przed komarami. Ulatniająca się z preparatu para wykazuje najczęściej działanie biobójcze i odstraszające.

Komary będą omijać Was z daleka

Przed komarami, kleszczami i innymi owadami należy chronić się szczególnie podczas wycieczek do lasu lub nad jeziora. I tutaj niezbędna będzie ochrona osobista. Idealnie sprawdzą się więc wszelkie spray na owady. Mówiąc o takich preparatach na komary do stosowania bezpośrednio na skórę, nie można zapomnieć, że nie zawsze mogą być one używane przez dzieci. Należy więc szukać środków, które będą dedykowane najmłodszym – są one delikatne i bezpieczne. Najczęściej posiadają w swoim składzie tylko olejki eteryczne o zapachu nielubianym przez owady, bez żadnych chemicznych dodatków.