Ciągłe napięcie, niepokój i odczuwany dyskomfort psychiczny mogą mieć negatywny wpływ na codzienne funkcjonowanie człowieka. Długotrwały stres prowadzi do bezsenności, zmęczenia, a nawet osłabia odporność organizmu. Wielu zaleca, by walka ze stresem obejmowała ćwiczenia fizyczne. Jak trening pomóc może w relaksie?
Wizyta na siłowni to nie tylko wymagający trening mięśni. To także sesje uspokajające oddech, czy rozciągające spięte mięśnie. Na stres przydatne będą przede wszystkim joga, stretching, czy indywidualne ćwiczenia oddechowe. Niektórym pomaga także intensywny bieg lub podnoszenie ciężarów, podczas których organizm wytwarza endorfiny. O tym, skąd bierze się stres i jak sobie z nim radzić, przeczytać można na stronie https://mindyourbody.pl/stres-czym-jest-i-jak-sobie-z-nim-radzic/ – pokazano tam również, jak w walce z niepokojem i napięciem pomóc może aktywność fizyczna.
Negatywna energia nagromadzona w organizmie nie może jednak spowodować, byś w czasie treningu przeciążał swój organizm! Trening ponad miarę przyniesie bowiem więcej szkód, niż korzyści. Skąd wiedzieć, na ile intensywne ćwiczenia jest w stanie znieść Twoje ciało? Przede wszystkim dokładnie wsłuchuj się w jego potrzeby. Trening cardio rozpocząć powinieneś od delikatnego truchtu, następnie stopniowo zwiększając jego intensywność. To samo dotyczy ćwiczeń siłowych. W tym przypadku możesz jednak skorzystać z darmowych narzędzi, takich jak https://mindyourbody.pl/kalkulatory/one-rep-max/, które pomoże Ci określić na ile stać Twój organizm. Pamiętaj, by pozbyć się stresu przy jednoczesnej trosce o zdrowie fizyczne.